-
Just microwave for 1 minute and 30 seconds, no need for cooking. It's ready!When it's difficult for moms to prepare meals or when you need to take your child's food outdoors, this product can be a simple and hearty meal for your child.Made with...
- $38.00
- $38.00
- Unit price
- / per
-
We use domestically grown organic rice and domestically grown organic brown rice as the base. In a non-sweet and smooth-tasting Greek yogurt cream, we add delicious fruits, healthy vegetables, and cheese to allow our children to experience new flavors and textures. We have also...
- $38.00
- $38.00
- Unit price
- / per
-
No need for cooking, just microwave for 1 minute and 30 seconds, and it's ready!When mom finds it difficult to prepare meals or when you need to take care of your child's meal outdoors, this product provides a simple and nutritious meal option.It is...
- $38.00
- $38.00
- Unit price
- / per
-
Dedicated Recipe by a Registered Dietitian: Chinese-Style Chicken Liver with Pork in Thick Sauce This recipe has been prepared considering the development of chewing ability in babies from around 9 months old, adjusting the size and firmness of the ingredients. It is delicately flavored...
- $21.00
- $21.00
- Unit price
- / per
-
Made of the finest laver onlyToasted laver made only of selected laver from Korean western sea without any seasoning.Salt & Oil freeLight and natural flavor by not contains salt and oil.Soft textureEasy to chew and swallow using selected tender laver only.Compact packageLight mini package...
- $37.00
- $37.00
- Unit price
- / per
-
"Just pour hot water and mix", and you have a smooth and delicious rice porridge. 100% domestically grown rice and vegetables are used. This zippered bag is easy to open and close, and the amount can be adjusted according to your baby's age and...
- $32.00
- $32.00
- Unit price
- / per
-
"Just pour hot water and mix", and you have a smooth and delicious rice porridge. 100% domestically grown rice is used. This zippered bag is easy to open and close, and the amount can be adjusted according to your baby's age and appetite.How to...
- $32.00
- $32.00
- Unit price
- / per
-
Baby Snack + Ca Calcium Cheese SticksThese snacks are made with blended cheese and have a mild sweetness.Recommended age: Approximately 9 months and olderIngredients: Wheat flour, Cheddar cheese, Sugar, Shortening, Starch, Skimmed milk powder, Sweetened condensed skimmed milk, Leavening agent, Calcium carbonate, Ferric pyrophosphateNet...
- $28.00
- $28.00
- Unit price
- / per
-
A retort pouch type of baby food that contains a generous amount of diverse "ingredients" including protein materials that are difficult to provide through homemade methods. It is also fortified with iron or calcium, which are often lacking in baby food.Net Weight: 80gCountry of...
- $21.50
- $21.50
- Unit price
- / per
-
Little Freddie Organic Fragrant Strawberries, Bananas & ApplesBalanced sweet and sour taste that baby likeBaby's favorite tasteFor baby age 6 months or aboveFor the Most Discerning Moms | 100% EU Organic | Nutritionist-Approved | No AdditivesMade in Spain100% recyclable (both cap & pouch)Packing Size:...
- $25.00
- $25.00
- Unit price
- / per
-
Little Freddie Organic Juicy Strawberries, Blueberries & OatsFor baby age 6 months or aboveFor the Most Discerning Moms | 100% EU Organic | Nutritionist-Approved | No AdditivesMade in Spain100% recyclable (both cap & pouch)New & old packaging will be randomly deliveredPacking Size: 100gIngredients:Organic banana...
- $25.00
- $25.00
- Unit price
- / per
-
Peaches are rich in vitamin C and ironHelps babies grow healthyNew packaging, 100% recyclable (including lid and bag)Suitable for babies aged 6 months and olderFor the most discerning moms | 100% European organic | Professionally formulated by nutritionists | No additivesCountry of origin: SpainPackaging...
- $25.00
- $25.00
- Unit price
- / per
-
Sweet and creamy corn puree, a must-have for baby's dietSuitable for babies 6 months and olderFor the most discerning moms | 100% European organic | Professionally balanced by nutritionists | No additivesOrigin: FrancePackaging: 70gIngredients:Organic sweet corn 65%Water 35%
- $25.00
- $25.00
- Unit price
- / per
-
This is a pasta set suitable for children aged 1 and above. It is free from preservatives, artificial flavors, and artificial colors. Simply add water to the pasta, heat it in the microwave for 7 minutes, let it sit for 3 minutes, and then...
- $32.00
- $32.00
- Unit price
- / per
-
We have prepared a set of udon noodles that can be enjoyed from the age of 1 and above. They are free from preservatives, artificial flavors, and chemical seasonings. The udon noodles are cut into short pieces and fortified with calcium. This is a...
- $32.00
- $32.00
- Unit price
- / per













